Alpine A290: elektryczny hot hatch zostanie zaprezentowany 13 czerwca podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans

  • Alpine zaprezentuje swój nowy A290, swój przyszły w 100% elektryczny miejski samochód sportowy, podczas światowej premiery 13 czerwca 2024 r. o godzinie 12:30 w Le Mans. Wydarzenie można także śledzić na żywo.
  • Philippe Krief, dyrektor generalny Alpine i Antony Villain, dyrektor ds. projektowania Alpine, zaprezentują Alpine A290, pierwszy model wchodzący w skład Dream Garage marki Alpine.
  • Aby śledzić wydarzenie na żywo, wystarczy wejść pod adres: events.alpinecars.com.

Alpine wkrótce napisze nowy rozdział w swojej historii wraz z premierą A290, pierwszego małego elektrycznego samochodu sportowego marki. Alpine przedstawi swoją wizję elektrycznego sportowego charakteru w epicentrum toru Le Mans. A290 toruje drogę pełnej gamie modeli w 100% elektrycznych, które będą stanowić podstawę międzynarodowego wzrostu i ambicji rozwoju marki.

Zainteresowani mogą śledzić to wydarzenie na żywo z 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Będzie ono miało miejsce w czwartek 13 czerwca 2024 r. o godzinie 12:30  pod następującym linkiem: events.alpinecars.com.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności

Wprowadzenie

Marka Alpine, założona we Francji w 1955 roku, stała się legendą po zwycięstwie A110 „Berlinette” w rajdzie Monte Carlo w 1971 roku. w 1973 roku Alpine powtórzyła ten wyczyn i została zarazem zwycięzcą w pierwszych Rajdowych Mistrzostwach Świata. Następne lata przyniosły Alpine kolejne sukcesy we Francji i za granicą. Ich ukoronowaniem było zwycięstwo zdobyte w 1978 roku przez A442b w wyścigu 24H Le Mans.

Nowe A110 jest współczesną interpretacją ponadczasowych kanonów, które złożyły się na sukces Alpine: zwinność, lekkość, kompaktowe wymiary. Alpine to także obietnica natychmiastowej przyjemności prowadzenia samochodu, codziennie i dla wszystkich.