Atelier Alpine: 26 nowych kolekcji dla A110 w 2024 roku

  • Alpine rozszerza swoją ofertę Atelier o nowe kolekcje łączące nowe kolory nadwozia z nową harmonią wnętrza A110 S i A110 R Turini.
  • Gama A110 została poszerzona o cztery nowe kolory nadwozia i cztery nowe schematy kolorów wnętrza, oferując jeszcze większe możliwości personalizacji.
  • 26 kolekcji, stworzonych przez projektantów marki już wkrótce będzie dostępnych w sprzedaży.
  • Publiczność będzie miała okazję zobaczyć zapowiedź kolekcji podczas największego na świecie wyścigu wytrzymałościowego, 24-godzinnego Le Mans.

Program Atelier Alpine rozpoczęty w 2021 r. już teraz umożliwia klientom dostosowanie A110 do własnego wizerunku poprzez wybór kolorów opartych na DNA marki, gamę kół, zacisków hamulcowych i trzy opcje malowania. Alpine Atelier rozwija się jednak, oferując nowe opcje dostosowywania.

 

Dwadzieścia sześć nowych, harmonijnych kolekcji

Zawsze słuchając najbardziej wymagających klientów, projektanci Alpine stworzyli nowe kombinacje kolorów nadwozia i wnętrza.

Paleta nowych kolekcji obejmuje Matte Storm Blue, Seismic Red, Matte Acid Green i Matte Carbon Black, a każda z nich dodaje kolekcjom charakterystycznego akcentu. Dostępne będą również kolory Matte Racing Blue i Matte Thunder Grey.

Nowa harmonia we wnętrzu pojawia się dzięki wykończeniom Alcantara® w różnych kolorach: szarym, czerwonym, niebieskim i pomarańczowym, dzięki czemu każdy może wybrać atmosferę odzwierciedlającą jego styl. Są one widoczne w szwach na kierownicy, desce rozdzielczej, drzwiach, konsoli środkowej i dywanikach podłogowych, a wszystko to harmonizuje ze środkowym punktem kierownicy, pasem drzwi (w R Turini) i siedzeniami Sabelt®.

 

Atelier w sercu Le Mans

Pierwszy rzut oka na te oryginalne modyfikacje będzie można zobaczyć podczas najbardziej legendarnego i wymagającego wyścigu długodystansowego na świecie, podczas którego Hypercar Alpine A424 zmierzy się z najbardziej prestiżowymi producentami.

Widzowie, goście i klienci będą mieli wyjątkową okazję do odkrycia pierwszych modeli Atelier Alpine. Wśród zaprezentowanych ekskluzywnych wykończeń, A110 S w kolorze Bleu Matte Storm Blue zostanie zaprezentowany i wystawiony w Wiosce Producentów, w sercu charakterystycznego toru Circuit de la Sarthe.

Wszystkie 26 nowych kolekcji wraz z cennikami będzie można zamawiać od trzeciego kwartału roku, a dostawy zaplanowano na koniec 2024 roku.

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności

Wprowadzenie

Marka Alpine, założona we Francji w 1955 roku, stała się legendą po zwycięstwie A110 „Berlinette” w rajdzie Monte Carlo w 1971 roku. w 1973 roku Alpine powtórzyła ten wyczyn i została zarazem zwycięzcą w pierwszych Rajdowych Mistrzostwach Świata. Następne lata przyniosły Alpine kolejne sukcesy we Francji i za granicą. Ich ukoronowaniem było zwycięstwo zdobyte w 1978 roku przez A442b w wyścigu 24H Le Mans.

Nowe A110 jest współczesną interpretacją ponadczasowych kanonów, które złożyły się na sukces Alpine: zwinność, lekkość, kompaktowe wymiary. Alpine to także obietnica natychmiastowej przyjemności prowadzenia samochodu, codziennie i dla wszystkich.