Przed nami II Międzynarodowy Zlot Alpine we Wrocławiu!

Alpine Pietrzak, jedyny w Polsce przedstawiciel handlowy marki Alpine, przygotował nie lada atrakcję dla miłośników marki. Od 25-27 sierpnia 2023 roku, podczas X edycji MotoClassic Wrocław odbędzie się II Międzynarodowy Zlot Alpine. Miłośnicy marki zobaczą tu zarówno historyczne, jak i najnowsze modele, w tym Alpine A110 R.

Alpine Pietrzak z myślą o miłośnikach i właścicielach tych sportowych aut przygotował wyjątkową STREFĘ ALPINE, którą będzie można odwiedzić podczas X Edycji MotoClassic. W STREFIE ALPINE będzie możliwość poznania marki, porozmawiania z ekspertami oraz zobaczenia na żywo najnowszych, jak i klasycznych modeli tych francuskich samochodów ze sportowym DNA.

Auta klasyczne, najnowsze modele i limitowane wersje Alpine – to prawdziwa gratka dla fanów marki.

  • W STREFIE ALPINE będzie można podziwiać nowy model Alpine A110 R – to niezwykle radykalna, sportowa odmiana kultowego już modelu.
  • Wśród klasyków oko będzie cieszyć model A110 1300S Works, z 1965 r., za którego kierownicą w 1969 i 1970 roku rywalizował polski kierowca rajdowy, Krzysztof Komornicki i jego pilot Błażej Krupa.
  • Inną perełką będzie A110 1800 Gr. IV „1973 Alpine Rally”, w którym m. in. przypieczętowano mistrzowski tytuł w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC w 1973 r.
  • Nie sposób będzie przejść obojętnie obok Alpine-Renault A110 1800 Gr. IV „Morocco Rally 1974” – „zwycięzcy” Rajdu Maroka w 1974 r., na starcie którego stanęły dwa fabryczne Alpine-Renault A110 1800.

X edycja MotoClassic Wrocław to wyjątkowa impreza motoryzacyjna, organizowana w sercu Dolnego Śląska, która ponownie odbędzie się na Zamku Topacz.

- MotoClassic Wrocław to już kultowa impreza pasjonatów motoryzacji z całej Polski i nie tylko. Po sukcesie I Międzynarodowego Zlotu Alpine nie mogliśmy nie kontynuować tej tradycji. Druga edycja tego wydarzenia to szansa lepszego poznania historii marki Alpine, najnowszych modeli i wymiany doświadczeń dotyczących sportowej jazdy. Wierze, że z każdą kolejną edycją będzie nas coraz więcej– mówi Mateusz Widuch, marketing manager Alpine Pietrzak.

Tegoroczna edycja MotoClassic Wrocław potrwa od 26 do 27 sierpnia 2023 roku. Przez cały czas trwania eventu w STREFIE ALPINE będzie można obejrzeć z bliska szereg modeli Alpine, a także porozmawiać z ich właścicielami oraz przedstawicielami oficjalnego dealera Alpine w Polsce.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności

Wprowadzenie

Marka Alpine, założona we Francji w 1955 roku, stała się legendą po zwycięstwie A110 „Berlinette” w rajdzie Monte Carlo w 1971 roku. w 1973 roku Alpine powtórzyła ten wyczyn i została zarazem zwycięzcą w pierwszych Rajdowych Mistrzostwach Świata. Następne lata przyniosły Alpine kolejne sukcesy we Francji i za granicą. Ich ukoronowaniem było zwycięstwo zdobyte w 1978 roku przez A442b w wyścigu 24H Le Mans.

Nowe A110 jest współczesną interpretacją ponadczasowych kanonów, które złożyły się na sukces Alpine: zwinność, lekkość, kompaktowe wymiary. Alpine to także obietnica natychmiastowej przyjemności prowadzenia samochodu, codziennie i dla wszystkich.