Alpine A110 R Le Mans: 100 ekskluzywnych egzemplarzy na stulecie 24-godzinnego wyścigu Le Mans®

  • Aby uczcić setną rocznicę 24-godzinnego wyścigu Le Mans®, Alpine zaprezentuje limitowaną serię A110 R Le Mans na torze tego kultowego wydarzenia 7 czerwca 2023 r. Za kierownicą zasiądzei Sophia Floersch, do której dołączy 100 właścicieli Alpine.
  • A110 R Le Mans to ucieleśnienie wyścigów samochodowych: silnik o mocy 300 KM, masa 1082 kg, przyspieszenie 3,9 sekundy (0-100 km/h) i prędkość maksymalna 285 km/h na torze, z opatentowanym ustawieniem „Hunaudières” dla jeszcze większej stabilności na torze.
  • Jego ekskluzywne biało-niebieskie barwy są hołdem dla symbolicznych barw Le Mans. Cienka podwójna linia niebieskiego e pokrywa elementy karbonowe. A110 R Le Mans ma podstawowe cechy, charakterystyczne dla sportów wytrzymałościowych, takie jak kubełkowe fotele i płetwa rekina na tylnej szybie, wykonana z włókna węglowego.
  • Alpine rozpocznie przyjmowanie zamówień na tę kultową limitowaną serię w Centrach Alpine we Francji 8 czerwca 2023 r., w cenie 140 000 EUR brutto.

A110 R Le Mans wyznacza nowy rozdział w wieloletniej współpracy między dwiema ikonami francuskiego sportu motorowego.

Limitowaną serią A110 R Le Mans Alpine oddaje hołd najbardziej prestiżowemu wyścigowi długodystansowemu na świecie z okazji stulecia jego istnienia. Marka jest zaangażowana w wyścigi długodystansowe od lat 60. XX wieku, dzięki założycielowi Jeanowi Rédélé, także za sprawą słynnego zwycięstwa A442 w 1978 roku. Firma Alpine zintensyfikowała swoje wyścigi długodystansowe z firmą Signatech w LMP2, a następnie LMP1, a teraz patrzy w przyszłość, wkraczając od 2024 r. w nową kategorię LMDh Hypercar.

Alpine zaprezentuje A110 R Le Mans w akcji na torze 24-godzinnego wyścigu Le Mans na dzień przed setną rocznicą 24-godzinnego wyścigu Le Mans®. Do nowego modelu na torze dołączy 100 właścicieli Alpine. Ta kultowa, limitowana do 100 sztuk seria wkracza w legendarne ślady GTA Le Mans, łącząc wyrafinowaną aerodynamikę z niesamowitym stosunkiem mocy do masy, podobnie jak Alpine M63 – pierwszy model Alpine, który startował w Le Mans w 1963 roku. A110 R Le Mans to najbardziej radykalne A110, świętujące najbardziej radykalną konkurencję”, wyjaśnia Emmanuel Al Nawakil, wiceprezes Alpine Sales, Network and Launching.

 

Wydajność: radykalna wizja wyścigów zrodzona z rywalizacji

Oparty na A110 R, samochód ma wszystkie komponenty z włókna węglowego na dachu, kołach i wnętrzu z samonośnymi fotelami kubełkowymi Sabelt® Track. Zawiera również karbonowe skrzydło, nawiązujące do stylu samochodów wyścigowych długodystansowych oraz projektu A480 zespołu Alpine Elf Endurance Team. Lekkie podzespoły, zastosowane już w A110 R, przyczyniają się do jego wysokich osiągów – z przyspieszeniem od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy i maksymalną prędkością 285 km/h na torze.

Limitowana seria A110 R Le Mans jest wyposażona w amortyzator Road & Track, innowację opatentowaną przez firmę Alpine, która obniża i usztywnia samochód o 5%, zapewniając jeszcze lepszą stabilność na torze. Ten postęp techniczny w połączeniu ze specyficznym ustawieniem zawieszenia poprawia osiągi na długiej prostej Mulsanne i w szybkich zakrętach 24-godzinnego toru.

 

Ultrasportowy design wyrażający śmiałość i aerodynamikę na 24-godzinnym wyścigu Le Mans Circuit®

A110 R Le Mans można rozpoznać po ekskluzywnym biało-niebieskim malowaniu 24-godzinnego wyścigu Le Mans®. Na przedniej masce, dachu i tylnym błotniku znajduje się cienka, podwójna niebiesko-biała linia, nawiązująca do wyścigów, uzupełniona niebieskimi płetwami. Niebieska lamówka wyróżnia karbonowe koła, które są otwarte z tyłu dla jeszcze większej wytrzymałości na hamowanie, podczas gdy płetwa rekina na tylnej szybie, wykonana z włókna węglowego nawiązuje do A480, który brał udział w 24-godzinnym wyścigu Le Mans®.

Ta emblematyczna limitowana seria otrzymuje oficjalny podpis 24-godzinnego wyścigu Le Mans® na przednich spojlerach, progach bocznych i poduszkach zagłówków z mikrofibry na kubełkowych fotelach Sabelt® Track. W ostatecznym ukłonie w stronę Le Mans układ 24-godzinnego toru jest subtelnie wygrawerowany laserowo na osłonie przeciwsłonecznej.

Wreszcie, A110 R Le Mans nosi numerowaną tabliczkę z fabryki w Dieppe z oficjalnym podpisem 24-godzinnego wyścigu Le Mans®, aby oznaczyć w ten sposób 100 egzemplarzy tej kultowej wersji A110 R.

 

Ciesz się wyjątkowymi wrażeniami Alpine z A110 R Le Mans

Przyszli właściciele A110 R Le Mans dołączą do „Band of Racers” firmy Alpine. Będą mieli wyłączny dostęp do obiektów Alpine Elf Endurance Team w 2024 roku i otrzymają możliwość przejechania okrążenia toru w pełnej specyfikacji, aby przeżyć niezapomniane wrażenia w swoim A110 R Le Mans rano przed rozpoczęciem wyścigu.

 

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności

Wprowadzenie

Marka Alpine, założona we Francji w 1955 roku, stała się legendą po zwycięstwie A110 „Berlinette” w rajdzie Monte Carlo w 1971 roku. w 1973 roku Alpine powtórzyła ten wyczyn i została zarazem zwycięzcą w pierwszych Rajdowych Mistrzostwach Świata. Następne lata przyniosły Alpine kolejne sukcesy we Francji i za granicą. Ich ukoronowaniem było zwycięstwo zdobyte w 1978 roku przez A442b w wyścigu 24H Le Mans.

Nowe A110 jest współczesną interpretacją ponadczasowych kanonów, które złożyły się na sukces Alpine: zwinność, lekkość, kompaktowe wymiary. Alpine to także obietnica natychmiastowej przyjemności prowadzenia samochodu, codziennie i dla wszystkich.