Obchody 100 rocznicy urodzin Jeana Rédélé: 1000 samochodów marki Alpine i spotkanie społeczności w Dieppe

  • Alpine prezentuje swoją nową limitowaną serię A110 GT J. Rédélé, aby uczcić stulecie urodzin swojego założyciela.
  • Ponad 1000 samochodów Alpine ze wszystkich pokoleń zgromadziło się w Dieppe, w miejscu narodzin marki, do której pasję podzielają ich właściciele.
  • Wszyscy uczestnicy zaproszeni byli także na niezapomnianą paradę, podczas której powitano zespół Formuły 1 BWT Alpine F1 Team, którego bolidy po raz pierwszy w historii przejechały ulicami miasta.

ALPINE W LIMITOWANEJ EDYCJI, UPAMIĘTNIAJĄCE JEANA RÉDÉLÉ

Przypadający na setną rocznicę urodzin założyciela firmy, rok 2022 jest rokiem historycznym dla firmy Alpine i wszystkich jej entuzjastów. To historyczne spotkanie posiadaczy samochodów marki Alpine było doskonałą okazją do złożenia hołdu jej założycielowi, w połączeniu ze światową premierą limitowanej serii, sygnowanej jego nazwiskiem: A110 GT J. Rédélé.

Ta limitowana seria, oparta na modelu A110 GT, ma kolor, który szczególnie lubił Jean Rédélé - szary Montebello, połączony wyłącznie z czarnym dachem o wysokim połysku. Elegancka seria limitowana, zorientowana na Grand Touring, odzwierciedla wizerunek swojego twórcy z wysokiej klasy wyposażeniem standardowym. Czarny dach o wysokim połysku podkreśla barwy tego A110 GT J. Rédélé, natomiast czarne 18-calowe obręcze kół Grand Prix w kolorze diamentu i srebrne zaciski hamulcowe podkreślają ten wyjątkowy model. Czarne, skórzane wnętrze i eleganckie, szare przeszycia w kokpicie dodatkowo podkreślają symbiozę szarego nadwozia Montebello z ciemnymi elementami stylistycznymi.

Seria A110 GT J. Rédélé Limited Edition ma ten sam silnik, o mocy 300 KM, co model Alpine A110 GT.

Ograniczony w produkcji do zaledwie 100 sztuk model, w związku z 100. rocznicą założyciela marki Alpine, w każdym pojeździe będzie mieć zamieszczoną tablicę z numerem od 1 do 100 oraz podpisem Jeana Rédélé. Zamówienia na tę limitowaną edycję będą dostępne za pośrednictwem aplikacji Alpine od 1 czerwca.

BOLID ALPINE A522 NA CZELE PARADY NA ULICACH DIEPPE

Po wyruszeniu z Manufacture Alpine Dieppe Jean Rédélé, historycznego zakładu produkcyjnego ówczesnych i obecnych samochodów marki Alpine, parada demonstrująca pojazdy, które naznaczyły historię marki, skierowała się w stronę wybrzeża Dieppe. Samochód F1 po raz pierwszy pojawił się z tej okazji na ulicach miasta i nie pozostał niezauważony. Na oczach zgromadzonych mieszkańców i gości, jednomiejscowy bolid F1 i model A110 GT J. Rédélé poprowadziły tę paradę do celu, wiodąc procesję starych i nowych Alpine oraz kultowego A110 Berlinette żandarmerii. Gdy parada dotarła na plażę, kluczyki do #1/100 A110 GT J.Rédélé odebrała żona założyciela Alpine, Michelle Rédélé. Sobotnią imprezę zakończyła uroczysta kolacja z udziałem prestiżowych gości, w tym tych, którzy w przeszłości i teraźniejszości współtworzyli historię marki.

W niedzielę uczestnicy mieli możliwość dopingowania Fernando Alonso i Estebana Ocona za kierownicami jednomiejscowych bolidów BWT Alpine F1 Team podczas Grand Prix Monako, transmitowanego na wielkim ekranie w centrum miasta/na nabrzeżu, otwartego dla publiczności. Entuzjaści marki Alpine mogli również odkryć na nowo zabytkowe pojazdy, które przyczyniły się do historii marki w tej wyjątkowej scenerii.

Pod wpływem kolektywu IDÉA (Inititaive Dieppe Événements Alpine) i przy wsparciu Alpine, w miniony weekend w Dieppe zaprezentowało się ponad 1000 samochodów Alpine ze wszystkich pokoleń, wraz z osobistościami, które przyczyniły się do prestiżowej historii marki, aby celebrować setną rocznicę urodzin Jeana Rédélé tak, jak na to zasługuje. 

 

Chcąc na nowo odkryć historię Jeana Rédélé i jego wyczynów w sportach motorowych, można kliknij tutaj, aby zapoznać się z jego obszerną biografią.

 

BROSZURA - Kliknij

 

Skontaktuj się z nami 

Alpine Manager

Adam Augustin

adam.augustin@grupapietrzak.pl

+48 602 481 867

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności

Wprowadzenie

Marka Alpine, założona we Francji w 1955 roku, stała się legendą po zwycięstwie A110 „Berlinette” w rajdzie Monte Carlo w 1971 roku. w 1973 roku Alpine powtórzyła ten wyczyn i została zarazem zwycięzcą w pierwszych Rajdowych Mistrzostwach Świata. Następne lata przyniosły Alpine kolejne sukcesy we Francji i za granicą. Ich ukoronowaniem było zwycięstwo zdobyte w 1978 roku przez A442b w wyścigu 24H Le Mans.

Nowe A110 jest współczesną interpretacją ponadczasowych kanonów, które złożyły się na sukces Alpine: zwinność, lekkość, kompaktowe wymiary. Alpine to także obietnica natychmiastowej przyjemności prowadzenia samochodu, codziennie i dla wszystkich.